Photographer Vojta Hurych

Kačka and Péťa

Hotel Rýzmburk

I usually get rather nervous when a photographer asks me to shoot his/her wedding. This wasn't, however, a case of Kačka's wedding - a rising star among wedding photographers. Sure thing, I will be glad to nafotimto.cz (shoot it)! Of course, there is no issue when I know that Kačka is one of the most grinning people I have ever met! At that time, I did not know her fiancé Péťa. This cool couple gave me a chance to take part in one of the loveliest weddings I have ever attended! Thank you for that!

Kačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and PéťaKačka and Péťa

Comments

Renata (22. 05. 2017 10:49)

Úžasné fotky nádherně rozesmáté svatby . Ať je váš společný život také takový

Jarmila (22. 05. 2017 17:05)

Moc mě to bavilo......

Vojta Hurych (23. 05. 2017 08:05)

Děkuju za komentáře, taky mě to moc bavilo :)

Jita Slezakova (07. 06. 2017 20:26)

Nazdárek..fotky, které by přenesli na diváka tak úžasnou atmosféru jsem ještě neměla možnost vidět..AŽ TEĎ!:)přeju hodně štěstí je vidět, že jste se pro sebe narodili.

Karel Mlynář (19. 01. 2018 11:04)

Pane Hurych, co je to za falešné recenze? Dávám tady svůj názor a vy jej stále mažete, proč? Máme demokracii a každý má právo vyjádřit svůj názor. Je to z vaší strany klamání zákazníků, nic víc. Chtít tu mít jen kladné názory a záporné mazat je demagogické a falešné a neférové. Pokud dáváte prostor pro vyjádření názoru, tak to musí být objektivní, jknak je to dle mne porušování nejen základních etických pravidel. Proč by veřejnost neměla znát pravdu?

Vojta Hurych (19. 01. 2018 16:44)

Milý Karle,

ještě jednou vám děkuju za váš názor a komentář. Vašich 11 předešlých komentářů jsem skutečně smazal, protože jste vložil jeden stejný komentář do tuctu různých galerií, což považuju logicky za otravný spam. Tuto skutečnost jsem vám obratem slušně osvětlil e-mailem.

Uvědomte si, prosím, že jsme na mém webu. Je to pomyslný dům na mém pozemku. Vy jste do 11 mých oken vykřičel svůj názor. To bych vám samozřejmě nijak neupíral, kdyby ale vaše počínání nemělo parametry mechanicky opakovaného útoku automatickým botem na mé stránky. Zkuste mě pochopit, kdybyste chtěl diskutovat, postačil by vám jeden komentář, nikoliv jeden stejný 11krát vložený do různých galerií. Nebo jste čekal, že budeme diskutovat na 11 místech zároveň? Zachoval jsem se naprosto logicky, chci mít jen na svém pozemku pořádek.

Vůbec se nebráním kritice ani zpětné vazbě. Chcete-li vyjádřit svůj názor na mém webu a diskutovat nad kvalitou FUJI aparátu, využijte k tomu blog např. zde: http://hurych.cz/blog/2017-01-19-jaky-je-nejlepsi-fotak-no-preci-x100f. Myslím, že na mém webu není lepšího místa. Těch názorů tam není málo a nejsou jen pozitivní. Byly ale napsány na správné místo a v rámci netikety (etika internetových diskuzí). Ani mě nenapadlo je mazat. Případně využijte mé FB stránky: https://www.facebook.com/dejsi.jiny.kafe/.

Pro příští diskuzi si prosím odpusťte nařčení, že klamu zákazníky, chovám se falešně, demagogicky či neférově. Jestli myslíte mé klienty, hádám, že ti by si mě nevybrali, pokud by se jim má práce nelíbila. Pokud myslíte zákazníky, kteří zvažují koupi FUJI přístrojů, pak vás nerad zklamu – s čistým srdcem doporučuju to, s čím jsem plně spokojen. To je můj vlastní názor.

Závěrem vás prosím, abyste svou odpověď směřoval na výše zmíněný blog. Rád toto diskuzní vlákno nasdílím na své sociální sítě, abyste se přesvědčil, že váš (slušný a podnětný) názor budu šířit dál. Nebo ještě lépe, přijďte za mnou do Hradce Králové na pivo. Rád se s vámi setkám osobně a u piva pokecáme o tom, co na mém webu považujete za závadné.

Ať se vám daří!

S přátelským pozdravem

Vojta Hurych

Karel Mlynář (19. 01. 2018 21:54)

Dobrý večer Vojto,
ok, chápu to. Jsou to Vaše stránky a chcete zde mít to, co Vás vyzdvihuje. Jen mi přijde jaksi nefér, když je někde prostor pro (alespoň se to tak tváří - tlačítko přidat komentář k tomu vybízí) vyjádření svobodného názoru, že je to hned odstraněno, pokud to není pozitivně naladěno. Omlouvám se, že jsem ten svůj komentář dával na více míst, ale šlo mi o to, aby se veřejnost dívala také na tu druhou stranu mince a neviděla jen to ,,pozlátko".
Ok, respektuji samozřejmně Vaše přání a o dle mně nevhodného výběru techniky - Fuji pro focení svateb se vyjádřím ve Vašem blogu. Zde jen dám svůj osobní názor, jakožto mnoholetého fotografa, tedy jak to na mně působí jako celek.
Jelikož vybírám dceři svaebního fotografa, můžu říct, že vůbec není jednoduché vybrat toho ,,pravého", takže si to neberte nějak osobně, to co napíši nížeji.
Předně, fotky mi přijdou jak přes kopírák. Skoro všude vysmátí lidé, přijde mi, že několik záběrů, hlavně ty přípravy, že je to všechno ze stejných úhlů a jako lidově řečeno ,,na jedno kopyto". Dále barvy jsou nereálné. Fuji má bohužel ,,ujeté" barvy - je to přesycené barevně. Ano, dá se to sice vyladit, ale je tam vidět špatné vyvážení bílé a následně menší péče věnovaná úpravám. Na pár fotkách jsem viděl hodně šumu, to by se určitě dalo ve Photoshopu odšumnět. Čili, mám z toho pocit, že těm upravám moc nedáváte. Že je to mnohy, pokud vůbec jen vyvvolané z RAWu.
Dále, naprosto mi tam chybí aranžované portrétní snímky novomanželů. Místo toho x vysmátých fotek, až z toho mám dojem, že se ti lidé smáli na domluvu.... Nechci se Vás dotknout, ale celkově to na mně opravdu nepůsobí dobře. Ještě bych to pochopil, kdyby tomu odpovídala cena, ale za tisíc si myslím, že se dá najít kvalitově o dost lepší fotograf. Mám rád reálné barvy a kromě přirozených reportážních snímků jsem toho názoru, že by určitě neměly chybět krásné aranžované portréty. Takže asi tak k Vaší práci. O nevhodném výběru Fuji se tedy vyjádřím ve Vašem blogu. S úctou Karel.

Vojta Hurych (22. 01. 2018 11:23)

Milý Karle,

omlouvám se, že reaguji se zpožděním. Narodila se nám dcera a tak mám „na práci“ jiné radosti. Opravdu upřímně děkuju za váš názor. Musím se přiznat, že mě dokonce potěšil. Hned vám vysvětlím proč.

O svatební fotografii se velmi aktivně zajímám. Bedlivě sleduju jak tu zahraniční, tak tu naši českou. Dokonce se jí vědomě snažím rozvíjet jakožto spolupořadatel největšího setkávání svatebních fotografů v ČR. Přesvědčit se můžete zde: www.festivalfotografu.cz.

Jako fotograf, který se snaží být vypravěčem, ctím nepsaná pravidla reportáže a dokumentu. Do dění nevstupuju a už vůbec někoho nepřemlouvám, aby se smál. Zmiňujete, že byste vystavil více aranžovaných portrétní fotek novomanželů namísto vysmátých svatebčanů. Díky za tip. Svatbu vnímám jako oslavu lásky dvou lidí, kteří se v jeden den obklopí svými nejbližšími. Zkuste se na to podívat z pohledu novomanželů. Ti vysmátí lidé jsou lidé, kteří jsou jim drazí. Osobně mám na fotkách z naší veselky nejraději ty, kde se radují naši přátelé nebo příbuzní. Dokonce na nich ani nejsme my s Barunkou. Portréty zásadně nearanžuju a dokonce to považuju za neupřímný nešvar. Nechávám novomanžele, aby byli sám sebou a jejich lásku se snažím propsat do fotografie. Jestli se mi to daří, ať posoudí každý sám.

Že se vám moje práce nelíbí je naprosto v pořádku a bez jakýchkoliv negativních emocí vůči vám to plně respektuju. Žijeme ve skvělé době. Nabídka svatebních fotografů je pestrá a bohatá. Každý si dle svých preferencí vybere. Jako autor se mohu úzkoprse držet zajetých kolejí svatební fotografie a uhánět po nich vstříc nekonfliktnímu průměru, nebo se snažit o riskantnější prezentaci vlastního vidění světa. Způsob úpravy tonality také vnímám jako autorský vklad. Nemám potřebu zalíbit se všem. Proto jsem zvolil druhou možnost. Zkrátka mojí cestou je poutavě vyprávět příběh.

Fotil jsem svatby po celé Evropě a doposud se minimálně 180 párům zalíbil můj způsob zachycení jejich velkého dne. Proto si mě vybrali. Považuju to za své obrovské štěstí, že jsou páry, které v mé práci spatřují přidanou hodnotu. Pokud ne, svatbu jim nafotí někdo jíný přesně podle jejích představ. Je to vlastně tak krásně prosté.

Závěrem gratuluju vaší dceři k zasnoubení, ať se jí svatba vyvede a manželství kvete. Vám přeji šťastnou ruku s co možná nejlepším svatebním fotografem. Mrkněte třeba sem: http://fotografove.info/svatebni-fotografove.htm. Mohlo by vám to ulehčit výběr. Je tam velké množství skvělých kolegů fotografů.

S přátelským pozdravem a přáním všeho dobrého

Vojta Hurych

Karel Mlynář (22. 01. 2018 23:43)

Dobrý den Vojto,

předně Vám gratuluji k narození miminka.

Víte, ohledně šumu jsem si původně říkal, že jej tam možná necháváte proto, že kdyby se ten již odšuměný Raw měl ještě odšumovat, tak by to už s detaily nevypadalo příliš dobře. Ano, on šum také v ČB verzi vypadá podstatně lépe než v barevné a někdy může i okořenit tvorbu. V případě barevné fotografie je však v digitálu ošklivý.

Váš názor ohledně aranžovaných svatebních portrétů mi přijde velmi zvláštní. Z reportážního hlediska se dá říct, že je to falešné. Ale právě aranžovanými portréty se začaly fotit svatby. Je v tom velký kus romantiky. A neodmyslitelně patří k tvorbě každého svatebního fotografa. V podstatě jste jediný, koho znám, kdo tvrdí, že toto do fotografování svateb nepatří. Vždyť právě těmito snímky se nejvíce novomanželé chlubí, a právě tyto snímky si nechávají také nejčastěji zarámovat. Retušování aranžovaných portrétních snímků je také nejvíce pracné. Není právě toto důvodem, proč se tomu vyhýbáte?
Nicméně ohledně úprav a barevné tonality jsem toho názoru, že moc neřešíte úpravy přesvědčený z jiného důvodu, než píšete. Na hodně fotkách je vidět, že ta pleťovka prostě neodpovídá. Je něco mezi tmavě růžovou a světle fialovou a k reálnému podání to má daleko. Viděl jsem jen několik párů, co jste nafotil, ale nejvíce jsem si toho všiml zde VIZ Nikča a Luboš:
http://hurych.cz/portfolio/weddings/nikca-a-lubos
U tohoto páru je vidět opravdu zcela jasně, že je ta pleťovka zcela neodpovídající na mnoha snímcích. VIZ, jak visí na té brance, to už je opravdu markantní. Ale je tam vidět, že na některých fotkách je pleť dokonce od stromů nazelenalá. Čili, tam bylo potřeba sáhnout zcela jistě do barevného podání. To není o tonalitě. Nebo mi chcete opravdu tvrdit, když pomineme i tu hrozně nereálnou pleťovku, že ty zelené tváře tam patří? Proto nemám vůbec pocit, že byste se těm úpravám nějak zvlášť vzhledem k velmi vysoké ceně, kterou požadujete, věnoval – VIZ např. přepaly. Prostě nemůžu si pomoct, ale mám z toho dojem, že většina není ani z Rawu vyvolaná, takže cena zcela přemrštěná. Právě ta cena je mi vůči ostatním fotografům, kteří se opravdu vcelku nadřou s úpravami docela trnem v oku. Jinak bych Vám zde vůbec nepsal. Jsem opravdu zvědavý, co mi na to napíšete. Opakuji, že píšu k Vaší práci jako k celku, není to jen nějaká náhoda jen pár snímků.
S úctou Karel.

Vojta Hurych (23. 01. 2018 14:06)

Jste zvědav, co vám, Karle, odepíšu? Jednak vám chci poděkovat za řadu upřímných připomínek a podnětů ke zlepšení. Druhak chci vyjádřit upřímnou lítost, že vám způsobuju trápení, když jsem pomyslným trnem ve vašem oku. No a do třetice se s vámi chci touto odpovědí rozloučit. Vzhledem k tomu, že vybíráte dceři svatebního fotografa, a ti skutečně nejlepší bývají obsazeni i více než rok dopředu, nerad bych vás víc obíral o drahocenný čas při volbě toho nejvhodnějšího. Buďte zdráv, Karle. S přáním všeho dobrého, Vojta Hurych

Petr Nedoma (08. 02. 2018 16:17)

Dobrý den pane Hurychu,

to je vcelku nestydaté předávat jen JPGE bez úprav, nemyslíte? Není Vám to trapné, dle mně je to okrádání lidí. Styďel bych se na vašem místě.

Vojta Hurych (08. 02. 2018 16:39)

Srdečně vás zdravím, Petře,

jak jste prosím přišel na to, že odevzdávám jen neupravený JPEG? :) Fotím zásadne do RAF. Moc rád vám ukážu jeho neupravenou verzi ve srovnání se zde vystavenými upravenými fotkami. Přesvědčit se můžete např. zde: http://hurych.cz/files/articles-obrazky/jpeg-vs-raf.png. Nebo vám stále takto upravená fotka přijde jako okrádání mých klientů?

Mějte se hezky, Vojta Hurych

Peter (06. 04. 2018 14:59)

Nesúhlasím s komentárom pána Nedomu. Myslím si, že hlavné je to, čo odovzdávam klientom, a nie to, do akého súboru fotíme. Klienta to vôbec nezaujíma do čoho fotíme. Tieto fotky sú plné emócií, lásky... Je veľmi málo fotografov, komu sa to podarí, hlavne u nás na Slovensku, kde sú ľudia menej emocionálni. Druhá vec, že spracovanie jpg u značky Fuji je najlepšie v dnešnej dobe. Tak nie je dôvod každú fotku vyvolať z RAF. Aj ja fotím do jpg+RAF, ale RAF vytiahnem iba v prípade potreby ( pod-, alebo preexponované fotky), inak rozdiely medzi jpg a spracovanom RAF sú zanedbateľné. Malé úpravy viem spraviť aj na jpg. Ten, kto nefotil s Fuji, to nikdy nepochopí. U značky Canon som si to nemohol dovoliť. Pán Hurych, ešte jedna otázočka ohľadne fotiek pri gratulácií, že aký objektív ste používali na tejto svadbe, alebo aké používate najradšej? Fotka s tými obrovskými rukami na chrbte nevesty je top z albumu. Aj bez tváre je neskutočne emocionálna. Ďakujem. Prajem pekný deň :)

Vojta Hurych (06. 04. 2018 19:03)

Srdečně zdravím, Peter,

děkuju za milý komentář. Nejraději a nejčastěji od Fujifilmu používám 23/2. Je malý, lehký, rychlý!

Opatrujte se!

Adriana Winkelhöferová (27. 05. 2018 20:13)

Dobrý den Vojto, Vaší práci miluju. Jakožto začínající fotograf jsem teprve na začátku cesty, ale asi jsme tzv. ze stejného těsta, jak se říká. Z duše nemám ráda nevěsty alias bílé labutě zapíchlé v trávě, svatebčany sestavené do srdíčka apod. Ráda bych se dostala do fáze jako vy, mít to oko zachytit ty pravé okamžiky štěstí, ty okamžiky, které dělají svatby svatbami. Žádné přehnané aranže, vyumělkované hollywoodské úsměvy č. 3.... Jen čisté zachycení dne "D". Přesně takové, jak se vám to povedlo u této svatby. A i u těch XY dalších! Prostě já vaše fotky miluji a mrzí mě, že jsem před 13 lety, kdy jsem se vdávala, neměla ani potuchu..... Sto lidí, sto chutí... Každý si může vybrat podle svého gusta!!! Držím palce ať se daří a těším se na další ukázky vaší práce!
Hezký den, Adriana

Vojta Hurych (28. 05. 2018 20:48)

Adriano, moc děkuju za tak pozitivní komentář! :) Víte jak to je... je to především o lidech :) Opatrujte se! Vojta

Eva (12. 08. 2018 18:02)

Nedá mi to a musím se vyjádřit k té negativitě, kterou tady předvedl pan Karel. Na mě to působí jako obyčejná závist, nemůžu si pomoct. Závist, že si Vojta může říct cenu, jakou si říká za práci, kterou dělá s jeho vlastní mírou úsilí, kterou do toho vkládá a že ho lidi znají a obdivují jeho práci a je žádaný svatební fotograf. Sám to pan Karel napsal - kdyby si za to Vojta neříkal tuto cenu, tak by se zde k jeho práci ani nevyjadřoval. Pane Karle, co se od Vojty třeba inspirovat, místo toho, aby jste ho totálně zdrbnul? To, že Vy to děláte za poloviční cenu s dvojnásobnou námahou, to je jenom Váš problém. Asi Vojta něco dělá jinak a asi to dělá lépe, když jemu tu cenu lidi zaplatí a Vám ne, viďte? Sto lidí = sto chutí a on prostě fotí pro ty, kteří jeho práci zbožňují. Komu se to nelíbí, ten jde dál. Je to ten případ fotografa, kdy si budoucí nevěsta řekne: To Vojta mi bude fotit svatbu, nikoho jiného nechci. Je to o emocích, které snad nikdo neumí zachytit lépe. Já tedy Vojtovy fotky obdivuji a pro mě je to jeden z nejlepších svatebních fotografů u nás. Když bych se někdy měla vdávat a Vojta byl na daný termín zadaný, tak ten termín prostě změním a Vojta to bude fotit a basta ;-) :-D

Jiří Sedláček (13. 08. 2018 21:55)

Dobrý den, Vojto,

po delší době jsem se podíval na tyto fotky a po přečtení komentářů p. Mlynáře mi to nedalo, abych nezareagoval.....jsem jeden z těch, kteří jsou na těchto fotkách zachyceni, a musím vám říct, že vaše fotky naprosto vystihují atmosféru, která tam panovala. Fotografování vůbec nerozumím, ale fotky se mi moc líbí a rád se k nim budu vracet - to je asi to nejdůležitější, co jsem chtěl uvést.

Díky za způsob nafocení, a také způsob komunikace s p. Mlynářem, já bych asi v závěrečné fázi už používal jiná slova.

Vojta Hurych (14. 08. 2018 13:44)

Evi a Jirko, moc děkuju za milá slova podpory! :)

Standa Šebek (12. 08. 2020 22:25)

Zdravím, Vojto!

Asi zbytečně píšu do dva roky starých komentářů, ale nemohl jsem si pomoct - jak řekl pan Karel Mlynář, měli bychom tu mít prostor pro vyjádření svobodného názoru.

A můj názor je, že každá věta pana Mlynáře je zcela mimo. Vím, že tohle závistivé plivání jedu jsi už asi dávno hodil za hlavu, jen jsem chtěl vyjádřit podporu.

Za týden opět fotím svatbu a tvé stránky jsou vždy mým hlavním zdrojem inspirace a tvůrčího naladění. Tvůj styl je už natolik vybroušený, že mi vždy padne brada. Mezi všemi českými svatebními fotografy, od Wagenknechta po Gebauera, jsi pro mě jednoznačně jednička. Ať tě práce baví!

Standa

PS: Fuji rulezz

Vojta Hurych (13. 08. 2020 10:39)

Stando, moc si toho vážím, opravdu! Děkuju! Opatruj se a třeba někdy na spoznanou :) Vojta

Has this story
made an impression on you?

Reservation

728 159 444 call me...

Hradec Králové pop up for a coffee...

vojta@hurych.cz send me an email...

This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.