Photographer Vojta Hurych

Jirka Soukup, ninety-year-old athlete

Jirka Soukup, born on June 30, 1927, celebrated his 90th birthday this year. He is probably the oldest Czech active athlete. At the age of 90, he is participating in a sporting events almost every week. He is the most frequent runner, but in his age class, where he is often the only one, he also excels in a high jump, cycling, race walking or winter swimming. This set of photos describes the 90th year of this great athlete's life.

Jirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athleteJirka Soukup, ninety-year-old athlete

Comments

Matus (08. 01. 2018 09:00)

Toto je naozaj výborné. Nemám slov.

Andrea (08. 01. 2018 09:04)

Poklona Jirko. Hluboká.

Hanka (08. 01. 2018 10:15)

Neuvěřitelné! Smekám před panem Soukupem i před panem fotografem, jak výstižně a citlivě postihl rok tohoto sportovce.

Vojta Hurych (08. 01. 2018 11:05)

Děkuju i za Jirku!

Lucie (09. 01. 2018 12:57)

Skvělá práce. Při pohledu na tak zdařilé a emotivní snímky mě napadá, že by pan Jirka mohl dát nějaké tipy jak se držet v kondici, třeba Vás Vojto, také k něčemu inspiroval.?

Vojta Hurych (09. 01. 2018 16:17)

Luci, děkuju za skvělý dotaz i pochvalu. Párkrát jsem byl u toho, když Jirka dostal stejnou otázku. Prý se nesmí přestat člověk hýbat :) A jestli mě Jirka v něčem inspiroval? Určitě! Skoro denně běhám a každé ráno si dávám ledovou sprchu. Z lidské stránky mě hlavně vždy fascinuje jeho lidskost, smysl pro zodpovědnost a hlavně smysl pro humor! :)

Majka (15. 01. 2018 18:15)

Úžasné! Fotky a výkony pana Soukupa ma uplne dojali. Sú plné emócii a lásky. To je moja predstava, ako si aj človek v rokoch, vie užiť naplno život! Veľa zdravia a neupadajúcej kondičky prajem. Dakujem.

Elena (03. 02. 2018 16:54)

Prekrasny fotograficky pribeh, portret, dennik, smekam!

Daniel Revenda (16. 07. 2021 07:34)

Naprosto dokonalý dokument, PANE fotografe, máte úžasné oko. I při opakovaném shlédnutí mi jdou slzy do očí. Tolik emocí to ve mně vyvolává. Sám jsem běžec a přál bych si být tak houževnatý jako Jirka. O to více mně mrzí, že jsem jaksi nezaznamenal že Jirka v květnu odešel. Přeji Vám pane fotografe Ať Vám to fotí pořád tak dobře. Umíte citlivě a s humorem a emocí zvěčnit nejen tyto dokumenty. přeji Vám dobré světlo.

Has this story
made an impression on you?

Reservation

728 159 444 call me...

Hradec Králové pop up for a coffee...

vojta@hurych.cz send me an email...

This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.