Vojta Hurych

Kika and Zdenda

Zbraslavská myslivna

I photograph according to the sounds around or run to a spot where something is going on. It is a proven recipe for honest pictures and it has actually always worked out (so far). I have never experienced a wedding where I wouldn't know where to run first – whether to capture emotional tears, honest laughter, affectionate embrace or joy from the fact that the sky tore apart and it started raining. If I could describe your day with a single word, Kiko and Zede, it would be a "caress". 

I believe that we are just a reflection of our beloved ones. You have only amazing people around you. Take care and one day send me a postcard from your countless journeys. I will remember your pretty touching wedding for a long time, thank you! :)

Comments

Katarína (01. 08. 2017 09:56)

Vaau Kika a Zdenko, fotky zo svadby máte nádherné, určite aj svadba bola perfektná :) ... prajem vám krásne a v láske prežitý spoločný život a veľa šťastne precestovaných miest po svete :)

K. Kráľová ml.

Magdalena Smolková (03. 08. 2017 08:50)

Skvělé fotografie a vystižená atmosféra. Výborné postřehy i práce fotografa. Stejně ale nejvíce záleží na svatebčanech. Tady je vidět přirozenost a obrovské neskrývané emoce. Sen fotografů :-)

Eva (03. 08. 2017 22:22)

Vojto ... nádhera!!

Patrik Webet (05. 09. 2017 18:33)

Milý Zdeňku a Kiko, z vyvyprávění Magdusky a z fotek musím říci, ze to byla nádherná svatba plná radostí, zábavy a srsicího štěstí Vás dvou. Tímto bych Vám chtěl za rodinu Weberovu (Patrik, Hanka, Alex & Patrik ml.) dodatečně popřát k Vaší společné cestě zivotem jen to krasne co zivot přináší a pokud Vám bude stát něco v cestě, společně to zvladnete! To vse a mnohem vic Vam prejeme z celeho srdce

Has this story
made an impression on you?

Reservation

728 159 444 call me

Mánesova 925, Hradec Králové pop up for a coffee

vojta@hurych.cz send me an email

This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.